40 diena pēc miršanas

Man jautājums-kopš piederīgā miršanas dienas 40dienas-ko tas nozīmē,kas jādara šinī dienā?Kā arī-kad no kapiņa jānovāc bēru ziedu klājumu?

piparbecinja  5 3 Pēc 40 dienām pazūd smagumi, kas saistīti ar cilvēka aiziešanu - dvēsele pametot šo pasauli un dodas savās gaitās (līdz tam tusē tepat). Un tos ziedus pēc 40 dienām var novākt.

Laimnese  6 5 Īsti nezinu,ko tā 40 diena nozīmē.Manai meitai nomira draudzenīte,mēs arī braucām 40 dienā iedegt sveces...aizvedām puķes...parunājām.

piparbecinja  2 10 Jā, pareizi, 40. dienā jābrauc uz kapiem apciemot...

sikatrons    1 40.dienā,kā jau pareizi te teica,ir jābrauc uz kapiem pieminēt,aizdegt svecītes,noņemt visus ziedus un vainagus,egļu zarus no kopiņas.Pašu kopiņu var atstāt tādu pašu,vai arī pārklāt ar baltajām vai zaļajām sūnām.Tālāku sakopšanu vajag atstāt uz pavasara beigām,jo smiltis sēdīsies.

Hiroshima  2 3 Ziedus var noņemt ātrāk, bet skujām jāpaliek. Pēc 40 dienas var veidot kapa kopiņu kāda tā būs, pirms tam kapiņu neaiztiek.

Just_    6 Pareizticīgie uzskata, ka 40 dienas pēc nāves cilvēka dvēsele tiek vadāta starp paradīzi un elli, rādot, kas to sagaida. Un 40. diena ir tiesas diena, kad Dievs pieņem lēmumu, uz kurieni tad to dvēseli galu galā nosūtīt. Tāpēc palicējiem tās 40 dienas ir jāskaita lūgšanas, lai Dievs apžēlotos. Katoļi domā, ka dvēsele tajā laikā atrodas šķīstītavā. Ezotēriķi - ka klīst kaut kur tepat vien apkārt. Par kapu tradīcijām gan nezinu. Bet ir redzētas kapu kopiņas ar vasaras karstumā pārkaltušām puķēm, ko neviens nenovāc.

Nawarda    4 Hirosima-nedrikst gan ziedus nonjemt agrak. Viss jaanovaac tieshi 40-ajaa dienaa. Ja, piekriitu Justai. Un taa neuzskata tikai pareizticiigie..

Smuidris  1 1 Augustā ar tēvs nomira, pagāja 40 dienas un visus savītušos ziedus novācu,daudz galvu nelauzīju.

Hiroshima  3 9 Mana dzimta četrās paaudzēs ir kapu sargi, kaprači un morga atbildīgie, lielu daļu savas dzīves esmu pavadījusi kapos, tāpēc ļoti labi zinu kā drīkst un kā nedrīkst, ja cilvēks un viņa tuvie nav dziļi savā māņticībā iegrimuši, tad ziedus, līdz tie novīst, no kapiņa noņem, bet skujas lielākoties atstāj līdz 41 dienai. Vislabākā rīcība ir rīcība pēc iekšējām sajūtām. 40 dienā aizlūgums par aizgājēju.

Mona_Liza  1 1 Tā ir cilvēku izdomāta māņticība ! Tam nav nekādas nozīmes ! 2021-06-21

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu