Sēņošanas tradīcijas.

Sēņošanas tradīcijas.Pienācis lielais sēņošanas trakums. Katrā ģimenē ir savas sēņošanas tradīcijas- kuras sēnes lasa, kuras nē. Zināms, ka bekas, baravikas lasa visi, bet citas sēnes? Piemēram tintenes, čigānenes?

riebekle    1 Viena mana paziņa sēņo savā dārzā, ievāc tos lielos pūpēžus, kamēr jauni, esot garšīgi.

danaja18  1 2 Čigānenes lasu, bet tikai tajos gados, kad citu sēņu maz, jo čigānenēm ļoti maiga garša - maz pēc sēnēm garšo. Ļoti patīk alksnenes, nomērcēju, pāris reižu novāru, lai rūgtums pazūd, iesālu. Un pēc tam taisu salātiņus ar dillēm, ķiploku un krējumu. Saulsardzenes, rudmieses cepu kā karbonādes. Šogad salasīju spaini ar rudmiesēm. Sacepu ar sviestu un pa porcijām ledusskapī. Vēl lasu cūcenes, medenes, podiņus, vilnīšus.

C_hloe  1 2 Pūpēži ēdami? Nopietni?
Un kā šos gatavo? Un kā tie garšo?

riebekle      Hloja, pati vēl neesmu ēdusi, bet varot karbonādes cept un mērci taisīt kā jau no sēnēm. Esot ļoti garšīgi.
Es pavasarī aprīlī vai maijā sēņoju, lasu murķeļus.

Jauks_vakars      Par čigānenēm pievienojos danaja18. Biežāk tās tomēr nelasu nekā lasu. Nepatīk, ka apceptas tās ir tādas pamīkstas. Tintenes nelasu un neesmu arī ēdis. Pārsvarā jau tikai klasiskās sēnes - baravikas, bekas un gailenes. Dažas reizes ir sanācis salasīt rudmieses, bet tās reti trāpas (ja nezina vietas).

Drole      "Naaves trompeteem" ir izcila garsha.

https://en.wikipedia.org/wiki/Craterellus_cornucopioides

Laapsta_aciis      mirga, jā, murķeļi ir jānovāra, vairākas reizes. Es par pamatu ņemu to recepti, kas ir fotoreceptes.lv, tur viss skaistui un labi aprakstīts. Protams, proporcijas un sastāvdaļas nesveru un nemēru, ņemu pēc savām izjūtām, bet pamatrecepti var skatīt tur.

Liepa53    1 Agrāk lasīju ilgi vārāmās sēnes. Bet pēdējā laikā priekšroku dodu bekām un gailenēm. Ja ir salasīts vairumā, apcepu eļļā un lieku saldētavā. Ziemā taisu beku mērci. Garšo kā tikko lasītās.

Dok70    1 Bekas (izņemot sviestenes) var sagriezt gabaliņos, ielikt maisiņos (pa porcijai) un ielikt saldētavā. Pēc tam izņemot ārā var darīt ar tām ko grib (cept, vārīt, marinēt). Saglabājas svaigu beku smarža.

Ziids      manējie ēd tikai gailenes.. tās arī, praktiski , ir vienīgās, kuras pazīstu bez aizķeršanās, līdz ar to, nav Baile, likt grozā...

Ievinjata      Gailenes, bērzlapes, čigānenes, rudmieses, alksnenes, cūcenes, vilnīšus, sviesta bekas, bērzu bekas, priežu bekas, citas bekas :D
Šogad gan mūsu mežā sēņu gandrīz nav :( Dzirdēju, ka aiz Ķeguma un Kurzemes pusē esot vairumā. Māsa kaut ko salasīja arī Zaķumuižā.

Garoznieks      Kur jūs tās minētās sēnes raujat, pat šodien mežu apstaigāju, nevienas sēnes. Kaut arī braucu pēc lazdu riekstiem, arī neveiksmīgi :(

aija_69    1  foto Katru gadu Rīgā, Dabas muzejā ir sēņu izstāde. Šogad bija 13.-16.09. Rekomendēju apmeklēt: sēņu paraugi tikko no meža, apraksti, konsultanti. (Foto no šī gada izstādes).

Atšķirībā no vairākuma, mūsu mājās īpašā cieņā nav gailenes. Ziemai kā labākās tiek atzītas sālītas bērzlapes, podiņi, pienaines. Čigānenes lasām, mazās smuki izskatās marinādē.
Bekas liekam saldētavā pa porcijām jau ceptas. Šādi mums liekas garšīgāk, kā sasaldēt svaigas un tad gatavot. Baravikas mēdzam žāvēt.

dr_K    2 No sarkanās mušmires var pagatavot ļoti labu eļļu, kas noņem iesnas jau pēc 1 lietošanas reizes, bet jālieto ir čika dienā vai naktī un kapsētā. Jāvāra 2 dienas un 2 naktis uz lēnas uguns.Tā lūk!

Laapsta_aciis  1 4 dr_K, nu nezinu gan, vai ir jēga kaut jel ko 2 diennaktis vārīt iesnu dēļ. Ātrāk tās izdosies likvidēt, paskalojot degunu ar siltu sālsūdeni.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu