praktiska pieeja iespējai palikt bez elektrības

Vakar te tika cilāta tēma, ka pastāv iespēja palikt bez elektrības uz vairākām dienām. vakar bik šo tēmu apsmadzeņoju un nonācu pie sekojošiem secinājumiem. ūdenim un gāzei noteikti tiek izmantota kaut kāda ierīce, kas rada spiedienu trubās. nu diez vai ūdens vai gāze tā brīvi klejo pa trubām un ienāk mūsu mājās, kad tai sagribās. ja pēkšņi pazudīs elektrība, tad visticamāk pazudīs arī speidiens, līdz ar to arī ūdens un gāze, ja vien šī speidiena uzturēšanai netiek izmantoti citi enerģijas veidi. tātad iedomājamies dzīvokli, kurā nav ne elektrības, ne ūdens, ne gāzes, bet ārā ir decembra beigas. ūdens problēma patiesībā nav briesmīga. var iepriekš pielti kaut vai pilnu vannu ar ūdeni un sastiept no vekala dažas 5 litrīgās pudeles. pārtikas problēma arī nav liela - roltoni, konservi, pāris pakas Lāses piena, sausiņi utt. apgaismojumam - sveces. bet ko darīt ar apkuri un kā uzsildīt kaut vai to pašu ūdeni? kā apsildīt dzīvokli, ja ārā ir ziema? pie tam nav vēl zināms, kādi mīnusi būs decembrī. bija doma, ka varētu kādā palielākā katlā kurināt malku un tādā vbeidā gūt gan siltumu, gan arī ūdeni sildīt, bet ko darīt ar dūmiem? ja ir jāvirina logs, tad jēga ir kaut ko kurināt, jo viss siltums izies ārā pa logu. negribētos arī, lai aizsalst ciet apkures sistēma. idejas?

sssaaarrraaa (2012-11-07 09:52)      segas jasapērk..:D ar steigu kamiini jasabuuve...

skvo (2012-11-07 09:52)      ir daudz lielāka problēma par šo, ja tas ir daudz maz reāli ka planēta paliek bez elektrības, tad pa nopietno būtu jāsatraucas par to kā tiks dzesēti ātomreaktori!!! viss pārējais ir pupu mizas vien. Var tak saģērbties silti. Drēbes tak nekur neizzudīs:) Segas arī nepazudīs. Guļammaisi.

Lucy (2012-11-07 09:53)      Ja tā notiktu,tad Rīgā ap Rīgu,pārsvarā būtu baigā dē...jo ir daudziem gāzes apkure,nav elektrības,nav apkures,mums tai skaitā.
Atminos aizpagāžgad 4st/ziemā nebija elektrības,dzīvoklis momentā palika auksts,braucām sildīties uz lielveikalu:((

Deisa (2012-11-07 10:01)      Jāsatuntuļojas tā kārtīgāk. Jāiegādā guļammaisi, kas mīnusos der. Ūdeni karsēt jāiet laukā, gan jau netrūktu kaimiņu, kas jau uguni iekūruši. Ja ārā ir mīnusi, bez apkures mājoklī tomēr temperatūra būs siltāka, varētu būt ap grādiem +5, tā kā nav tik traki. Ja laukā sniegs, vispār no tā dzīvokļa jāizvācas, to var turēt kā pieliekamo, kur ēdamais glabājas, pagalmā uzcelt sniega māju, ugunskuru turpat blakus un dzīvot nost. :)
Te komentāri tādi nopietni, nopietni - es tak nopietns cilvēks, muļķībām neticu... Bet kāpēc neļauties situācijas simulācijai un nepafantazēt? :)

kokote (2012-11-07 10:01)      Kāda pa nopietnam sāk gatavoties pasaules galam :)
Ja nu tas gals tiešām būtu, tad ko satraukties par dzīves paildzināšanu- gals ir beiegas un viss- finita- labāk tad apgādāties ar pietiekamu alko un letālām miega zāļu devām.

Tessa (2012-11-07 10:15)      man tas viss atgadina pasaku par to Elzu,kura nokapa pagraba,ieraudziija izkapti un saka raudat-kas bus,ja kadreiz vinjai bus berni,un vinji nokaps leja,un ta izkapts bus slikti piestiprinata,un ta talak.
racionala saruna te pat nevar sanakt.un arii simulacija ne.kads uzcels Effy maju ar krasni siltumam un pliiti,lai sildiitu udenjus un taisiitu est?
man domat,ne.ja nu kac miiljotajs viiriec,bet tas no PA pasazhieriem nav atkariigs,tikai pati,Verunčik(c).
tad par ko te var runat?..ne,nopietni?

pees.parlasiiju sevis rakstiito.manos topsikos nav rupji uzbraucieni,vienkarshi dazhiem rodas tadas problemas(kad tas vel ne tuvu nav),ka man tas nesaprast.piedoshanu par manu neiejutiibu.ka tik tiesham nepiesauc kadas shaizes,postejot muljkjiibas.

Adamsone (2012-11-07 10:16)      Teorētiski vajadzētu būt kādam dienestam, kas instruē brīvās Latvijas neatkarīgos pilsoņus un sniedz atbilstošu palīdzību.
Man nav ne jausmas, ko darītu tā saukto labiekārtoto dzīvokļu iemītnieki, kas ir atkarīgi no visām centrālajām apgādēm. Es kurināšu savu krāsni un sveču gaismā likšu pasjansu....
Doma par malkas kurināšanu katlā liecina par izdzīvošanas iemaņu un zināma racionālisma zudumu, manuprāt...

jollyroger (2012-11-07 10:18)      gāzei kompresoriem ir rezerves barošana, it kā spiediens paliks. Privātmājās ar nav nekas spožs, jo visai apkures darbībai vajadzīga elektrība. Secinājums: fiksi jāpērk rezerves ģeneratoriņš uz pāris kw.

Deisa (2012-11-07 10:19)      Bērni ir daudz elastīgāki par pieaugušajiem, viņi daudz ātrāk spēj pieņemt spēles noteikumu maiņu. Sākumā pačīkst, bet ļoti ātri tas pāriet, pierod pie jaunajiem apstākļiem. :) Kaut mums pieaugušajiem būtu tāda spēja tik ātri adaptēties. :)

saullla (2012-11-07 10:23)      Nu nav vienmēr interesanti runāt tikai par neizdevušos attiecību tēmām,nu tiri taa pafantazēt kā būtu ja būtu arī kādreiz interesanti :D
nekad par tadu situāciju neesmu domājusi,bet ja tā pdomā,dotos uz laukiem tās dienas(mašīna man nedarbojās uz elektrību cik zinu),laukos ir malkas apkure,tur būtu gan siltais ūdens(cik zinu ūdens piejams arī būtu),gan silta māja.Domāju,ka pat zupu uz ugunskura vārītu,kā jau to bieži tur arī darām.
Vienigais kas mani satrauktu pie tādas situācijas,ir marodierisms.Domāju,ka pie tādas situācijas tik mierigi ar svecītēm nevarētu visi tik mierīgi gulēt un nogaidīt.Viss paliek bez signalizācijām,viss tumsā,un tādā brīdī slimie sāktu uzdarboties tā pamatīgi.

taizelis22 (2012-11-07 10:33)      Pirms ILJICHA spuldziites dziive gadusimtiem notika,buuus jaataisa atkal PERESTROIKA....:DDDD

jollyroger (2012-11-07 10:39)      Vispār: man ir kamīns, tātad vienīgais ko varu darīt ir izlaist ūdeni no apkures, lai neaizsalst. Gan jau kaut kā ēdienu varētu kamīnā uztaisīt.

MrJones (2012-11-07 10:43)      Jaaaaa.....man ari patiik seriaals ´Revolution´....taa gadinjus 15 bez elektriibas... Mees tak paarveerstos pirmatneejaas kopienaas....tik iespeejams gan nezheeliigaakaas....

p_p (2012-11-07 10:43)      Es laikam pārceltos uz lauku māju. I kurinātu ar malku, i ēst gatavotu uz malkas plīts.

Bet daudzdzīvokļu pilsētmāju iedzīvotājiem vienmēr ir iespeja pagalmā sakurt ugunskuru un uzvārīt tēju+sašmorēt paiku. Galu galā, arī kara laikā cilvēki dzīvoja.

bru_nette (2012-11-07 10:47)      ir tādi, nezinu kā sauc, gāzes aparāti laikam, ko pārgājienos mēdz ņemt līdzi uz kura var ēdienu, ūdeni sildīt, kad nav iespējas ugunskuru iekurt vai kaut kā tā.

wolands (2012-11-07 10:50)      Tu par apokalipsi? Jeb ilglaicīgu elektroapgādes pārtraukumu?
Ja pa pārtraukumu - benzīna ģenerators Tavas pamatvajadzības apmierinās par pāris simtiem latu,
Ja par apokalipsi - tad malka arī nebūs. Ko ēst nebūs. Apkārt siros bruņotas bandas. Es teikšu - elektrības trūkums būs Tava mazākā problēma ... :(

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu